Třicet let od sametové revoluce v Táboře

V současnosti je podceněná zejména oblast sportu. Po osmi letech se město pouští do výstavby haly Mír. Otázkou je, jak se přistoupí vedení města k dalším etapám rekonstrukce plaveckého bazénu. Nyní se ukazuje, že naplánovaná rekonstrukce asi nebylo to pravé ořechové. Dokončit se musí rekonstrukce Budějovické ulice, o tempu rekonstrukce nemá smysl ani diskutovat. Z dopravních staveb je nezbytné zahájit stavbu propojení Tesco – Slapy a řešit parkovací domy v různých lokalitách ve městě (prostor na SNL Pražském sídlišti a prostor před nádražím). Aktivity k výstavbě parkovacího domu na Starém městě na místě bývalé synagogy nejsou optimální.

Autobusové nádraží a zázemí by si zasloužilo také pozornost, i mnohem menší města mají nové terminály, nemluvě o infrastruktuře MHD. Zatím v oblasti Smart city není nic hotového.

Areál Dvorce se k životu probouzí jen velmi pomalu. Soukromý investor bude rekonstruovat dva objekty v sousedství parku u popraviště a zbývající část čeká… Na pořad jednání zastupitelstva doposud žádný výstup předložen nebyl. Spící máme také průmyslovou zónu, o rozvoji bydlení v Táboře si můžeme nechat zdát. Tábor by měl myslet i na vzdělávání a přizpůsobit tomu i mateřské a základní školství.

 

Byla bych velmi ráda, kdyby se Tábor stal dobrým místem pro život, které poskytuje vzdělání na odpovídající úrovni, kvalitní sportovní zázemí s možným vyžitím pro všechny generace, myslí na kulturní vyžití všech skupin obyvatel, má kvalitní zázemí pro starší ročníky, tak, aby si každý z nás mohl říci, a nejen za dalších třicet let, jsem v Táboře rád.

 

Ing. Hana Randová

SNK Tábor sobě

Mohlo by se vám líbit...