Opravdu jsou vratné kelímky městskou prioritou?

Novinkou letošních Táborských setkání budou mimo jiné také vratné kelímky. Jejich vrácení bude možné u kteréhokoli otevřeného stánku s občerstvením, jehož sortiment se do kelímků stáčí. Distribuci kelímků, tedy přesun špinavých na interní sběrné místo v zasedací místnosti v přízemí budovy č.p. 2 přístupné z průchodu u Červeného koně, bude městu zajišťovat personál dodavatele kelímků. Stejně tak jako přísun čistých kelímků. V průjezdu bude též zřízeno samostatné veřejné sběrné místo, kam mohou lidé kelímky vracet, kdyby některé stánky byly zavřené nebo u nich byla fronta.

Naskýtá se otázka, kde se budou vrácené kelímky umývat?  Bude je snad firma vozit vymývat do Brna? Doprava přeci znamená zatížení životního prostředí. A přitom prioritou má být v daném případě především ekologie.

Místostarosta Klecanda chtěl tímto krokem demonstrovat, že Tábor „jede“ na bezobalové technologie. Opravdu byla tato „poznámka na místě“, když v minulosti dostávali zastupitelé po dobu jednání kohoutkovou vodu a obyčejné skleničky, zatímco nyní mají k dispozici vratné kelímky a  vodu z barelů, kterou dodává „určitá“ firma.

Váš

Tábor Sobě

Mohlo by se vám líbit...