Martina Pažinová


MARTINA PAŽINOVÁ

dětská setra, 43 let

Vzdělání: Střední zdravotnická škola v Táboře, absolventka řady instruktorských kurzů, například spinning, sportovní masáže, aquaerobik, plavání batolat…


Já a Tábor
Tábor je můj domov, místo, které mám ráda a kde se cítím dobře. V Táboře jsem se narodila a žiji tady celý život. Mnoho lidí mě bude znát ještě pod jménem Vilímková. Už dvacet let pracuji jako dětská sestra v soukromé ordinaci dětské lékařky. Dvě desítky let jezdím také s Táborskou lyžařskou školou učit malé děti od tří let věku lyžovat. Ale sama také pořádám mnoho akcí pro děti i dospělé, takže před 5 lety jsem začala vedle práce zdravotní sestry ještě podnikat jako OSVČ v oboru sportovních aktivit. Během prázdnin proběhnou dva příměstské tábory pro děti a aquaerobiky v zotavovně Pracov. Pořádám také prodloužené víkendy nejen pro ženy, plavání batolat a řadu dalších sportovních aktivit pro všechny věkové skupiny ve své tělocvičně. Jsem plná energie, miluji, když se kolem mne pořád něco děje a svět je v pohybu. Jsem také reprezentantem Tábora v řadě sportů.


Proč kandiduji
Díky své práci znám řadu táborských dětí i jejich rodičů, vím, co je zajímá i trápí a chtěla bych přispět ke změnám, které Tábor nutně potřebuje. Sport je pro mne i koníčkem i částečně profesí, takže bych se ráda věnovala podmínkám pro sportování v Táboře. Děti musíme vést ke sportu od malička, aby se stal přirozenou součástí jejich života. Ale také dospělí by se měli umět udělat na sebe čas a jít si zacvičit, zaběhat nebo zajezdit na kole či in-linech. I když je v Táboře hodně příležitostí, kde se hýbat, pořád to nestačí. Nejen sport v Táboře potřebuje změny, pozornost si zaslouží i zdravotnictví, sociální oblast a vyřešit se musí i řada dalších problémů. Se stejnou vervou, jako pracuji a cvičím, bych také chtěla, pokud dostaneme důvěru, působit v zastupitelstvu.