Chceme řešit to, co trápí občany Tábora

(článek zveřejněný v Týdeníku Táborsko)

Kandidáti Tábor sobě

Již řadu týdnů se v rámci předvolební kampaně potkáváme s občany Tábora, kteří se na nás obracejí se svými problémy a stížnostmi. Tábor je nádherné město plné příležitostí, ale máme pocit, jakoby se tady pro jakési vznešené představy v posledních letech zapomínalo myslet a hlavně jednat prakticky.

Parkování
Centrum Tábora je sevřeno Jordánem a Lužnicí a jeho dopravní situace je složitá. To platí i o parkování, které je dlouhodobým problémem. Ale dnes již existují řešení, která propojují moderní technologie, řízení provozu a správu parkovacích míst tak, aby řidiči při jízdě do centra nemuseli kroužit dlouhé minuty a marně hledat místo pro svůj vůz, ale volné místo si jednoduše našli třeba v mobilní aplikaci. Čím snadnější zaparkování, tím plynulejší doprava. A platí to nejen o centru. Mimo centrum musíme vybudovat dostatek parkovacích domů či podzemních garáží a provázat je navazující hromadnou dopravou s místy, kam se občané potřebují dostat (úřady, lékařské ordinace, banky, pošty, nákupní zóny atd.). Chceme prosadit stavbu parkovacích domů na Sídlišti nad Lužnicí, na Pražském sídlišti a v prostoru před nádražím.

Komunikace
Politika je součástí veřejného života. Chceme ji dělat více v ulicích, prakticky a s lidmi. Nechceme se jen neosobně vymlouvat na sociálních sítích. A chceme hledat řešení, která budou výhodná pro co nejvíce táborských občanů. Nechceme být „ti, co na obyčejné lidi kašlou“ a zajímají se o ně jen před volbami. Naopak, chceme vrátit postu zastupitelů a radních respekt, který si zaslouží, když radnice funguje dobře.

Financování
Utratit peníze umí každý a snadno. Daleko obtížnější je peníze do městské pokladny přidat, případně do města přilákat investory, kteří zde své finance utratí třeba za developerské projekty, nebo moderní technologické firmy, které zde vytvoří nová pracovní místa a budou v Táboře platit daně. Musíme oživit průmyslovou zónu a dále ji rozvíjet, včetně dopravního napojení na dálnici bez toho, aby to obtěžovalo táborské občany. Chceme také zmapovat a dle možností využít všechny národní i evropské dotace, k čemuž je poslední šance, která se už nebude opakovat.

Voda a zeleň – zdroj života
Letošní horké a suché léto by mělo být pro nás všechny varováním. Město musí dýchat, musí v něm být co nejvíc zeleně a také vodních prvků, které město ochladí a vodu ve městě zadrží. Komunitní záhonky či zahrady nesmí být úřady ničeny, ale naopak podporovány. Jakékoli zásahy do tváře města nesmí být samoúčelnou exhibicí architektů či politiků, jejímž výsledkem jsou tuny betonu a nespokojenost všech, kteří žijí v okolí. Město, jeho obyvatelé, zeleň v něm – to vše je jeden velký propojený organismus, který musí být udržován a rozvíjen citlivě a promyšleně.

Kdo jsme a co chceme
Jsme vaši sousedé, přátelé, známí. Řešíme stejné potíže, máme podobná přání. Jsme tady, protože chceme, aby se radnice starala o své občany, aby nebyly přehlíženy ani zdánlivé maličkosti, které mohou skončit velkými problémy. Chceme, aby vedení města upřímně a věcně komunikovalo s občany, aby se třeba i potřebné projekty neprosazovaly silou, ale aby město své záměry realizovalo v dialogu s těmi, kterých se budou dotýkat. Chceme, aby byl Tábor městem, které se o své občany stará a které je respektuje. A jsme odhodláni pro to udělat vše, co bude v našich silách. Jsme sdružení nezávislých kandidátů Tábor sobě a máme volební číslo 4.  Podpořte nás, abychom společně mohli měnit Tábor k lepšímu.

Mohlo by se vám líbit...